Jaroslav Halák s piatou výhrou v sezóne, Chicago opäť bez prehry

02.03.2013 Celý región

Chicago 2. marca (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zaznamenal svoje piate víťazstvo v siedmom stretnutí v skrátenej základnej časti NHL, keď jeho tím St. Louis Blues zdolal na domácom ľade Edmonton Oilers 4:2. Halák zneškodnil 15 striel hostí a mal 88,2% úspešnosť zákrokov.

Bluesmani v domácom prostredí, ktoré pre nich nie je takou výhou ako v minulej sezóne, dokonca s olejármi prehrávali po úvodnej tretine 0:2. Do čierneho sa trafili Taylor Hall a Ryan Whitney. Postupne však prebrali iniciatívu hráči St. Louis. Najskôr sa zapísal medzi autorov gólu Jaden Schwartz, ktorého vyhlásili neskôr za prvú hviezdu večera. Keď skóroval Kevin Shattenkirk, začínalo sa odznova. V 45. minúte ukončil trinásťzápasové čakanie na presný zásah 25-ročný český legionár Vladimír Sobotka a dielo dokončil o desať minút neskôr Kevin Backes.

Hokejisti Chicaga Backhawks zvíťazili v United Center nad Columbusom 4:3 po predĺžení, keď víťazný zásah obstaral vo štvrtej minúte predĺženia Brent Seabrook. Blackhawks tak posunuli nový rekord NHL s najlepším štartom do sezóny na 21. stretnutí bez prehry. Marián Hossa v tíme domácich vyšiel bodovo naprázdno a okrem piatich streleckých pokusov si zapísal aj dve mínusky. V súboji prvého s najhorším tímom súťaže sa Columbus držal a dvakrát dokonca viedol, aby si nakoniec odviezol bod za remízu 3:3 v riadnom hracom čase. Brankár Chicaga Ray Emery mal 19 úspešných zákrokov a v tomto ročníku má štatistiku 9 zápasov - 9 výhier.

V stretnutí Anaheimu s Minnesotou (3:2) dosiahol 42-ročný fínsky veterán Teemu Selänne svoj šiesty gól v sezóne. Celkovo najstarší hráč NHL už v zámorskej kariére podľa oficiálneho portálu www.nhl.com dosiahol 669 gólov. V historických tabuľkách tak vyrovnal na 11. mieste zápis Luca Robitailla. Ducks hrajú momentálne vo veľkej pohode a ich formu prirovnávajú mnohí k sezóne 2006/2007, kedy získali Stanleyho pohár. Anaheim nazbieral doteraz 31 bodov za 15 výhier, 3 prehry a jednu remízu, čím prekonali štart do sezóny zo spomínaného ročníka (13-2-4). "Už som to skôr hovoril, že so sezónou 2006/2007 je tam mnoho spoločných znakov, a to je dobré znamenie. Nehrali sme síce dobre s výnimkou prvej tretiny, ale aj tak sme dokázali vyhrať. To dokážu len kvalitné mužstvá," uviedol Selänne.

Výsledky - NHL:

St. Louis - Edmonton 4:2
Góly: 24. Schwartz, 31. Shattenkirk, 45. Sobotka, 55. Backes - 18. Hall, 18. Whitney.
Brankári: HALÁK - Dubnyk.
Strely na bránku: 30:17.
Diváci: 19.476.

Chicago - Columbus 4:3 pp
Góly: 17. Stalberg, 38. Sharp, 39. Bickell, 64. Seabrook - 1. Prospal, 33. Anisimov, 53. Johansen.
Brankári: Emery - Mason.
Strely na bránku: 35:22.
Diváci: 21.828

Anaheim - Minnesota 3:2
Góly: 5. Getzlaf, 12. Selänne, 32. Beleskey - 41. Brodziak, 51. Setoguchi.
Brankári: Hiller - Kuemper.
Strely na bránku: 29:33.
Diváci: 15.264.